Kyllingsuppe med rød curry, kokosmelk, søtpotet, eple, koriander og lime

Kyllingsuppe med rød curry, kokosmelk, søtpotet, eple, koriander og lime

Ny oppskrift
Under 30 min
13 Ingredienser

Ingredienser

4 pers
Allergener:

    Basisvarer:
    • Olje
    • pepper
    • salt
    Søtpotet
    2 stk
    Kinesisk hvitløk
    1/2 stk
    Purreløk
    1 stk
    Gulrøtter
    375 g
    Norske epler
    2 stk
    Gul løk
    2 stk
    Kyllingfilet
    600 g
    Koriander
    1 bunt
    Hakkede tomater
    1 boks
    Rød currypaste
    2 ss
    Hønsebuljong
    2 pakke
    Kokosmelk
    1 pakke
    Lime
    1 stk
    Olje
    Salt
    Pepper
    Allergeninformasjon

    Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen

    Slik gjør du

    Tips fra kokken:

    Server gjerne retten med litt grovt brød.

    Skrell søtpotetene og hvitløken, og skyll purreløken. Kutt søtpotetene, gulrøttene og eplene i biter. Finhakk purreløken, den gule løken og hvitløken. Skjær kyllingen i grove biter. Grovhakk korianderen.
    Varm opp en kjele med litt olje til middels høy varme. Stek kyllingen i noen minutter, til den har fått en gyllen stekeskorpe. Legg kyllingen over på en tallerken. Stek søtpotetene, purreløken, hvitløken, den gule løken og gulrøttene i den samme kjelen i 2-3 minutter, ha kyllingen tilbake i kjelen, og tilsett de hakkede tomatene, hønsebuljongen, 2 spiseskjeer av currypasten og 4 dl vann. La suppen småkoke i ca. 15 minutter.
    Ha kokosmelken i gryten mot slutten av steketiden, og smak til med saft fra limen, salt, pepper og eventuelt mer currypaste om du ønsker det. Topp suppen med korianderen og eplebitene ved servering.
    Vel bekomme!