Ovnsbakt laks med agurk- og granateplesalat, småpoteter, persille og rømme
4.11 (126)
Under 20 min
8 Ingredienser
Ingredienser
4 pers
4 pers
Allergener:
- Laktose·
- Fisk·
- Melk
Basisvarer:
- Olivenolje
- olje
- pepper
- salt
- sukker
Småpoteter
600 g
Laksefilet
600 g
Agurk
2 stk
Granateple
1 stk
Lime
1 stk
Ingefær
1 bit
Bladpersille
1/2 pakke
Lettrømme
1/2 pakke
Olje
Salt
Pepper
Sukker
Olivenolje
Allergeninformasjon
Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen
Slik gjør du
Tips fra kokken:
Server granateplefrøene og ingefæren i separate skåler for en mer barnevennlig vri.
Sett stekeovnen på 200 grader.
Kok småpotetene i ca. 15 minutter, eller til de er gjennomkokte.
Ha litt olje i bunnen av en ildfast form, og fordel fiskestykkene i formen. Krydre fiskestykkene med salt og pepper, og stek dem i ovnen i 10-15 minutter, eller til de er gjennomstekte.
Skjær agurkene i tynne skiver med en mandolin eller en ostehøvel, og ha agurkskivene i en skål. Finriv ønsket mengde av ingefæren på et rivjern. Kutt bunnen og toppen av granateplet, og kutt granateplet deretter forsiktig på langs med en kniv før du brekker det i to. Hold granateplet over skålen med agurkskivene, og bank ut granateplefrøene med baksiden av en skje. Bland agurkskivene og granateplefrøene sammen, og smak til med ingefæren, 1 ts sukker og saft fra limen.
Finhakk bladpersillen. Vend persillen og litt olivenolje, salt og pepper inn med potetene før servering.
Server retten med lettrømmen.
Vel bekomme!