Shepherd's Pie med søtpotet- og blomkålmos
Ny oppskrift
Under 40 min
13 Ingredienser
Ingredienser
4 pers
4 pers
Allergener:
- Laktose·
- Melk
Basisvarer:
- Olje
- pepper
- salt
Søtpotet
1 stk
Blomkål
1 stk
Gulrøtter
300 g
Gul løk
1 stk
Kinesisk hvitløk
1/2 stk
Karbonadedeig
500 g
Erter
1 pakke
Oksebuljong
1 pakke
Tomatpuré
1 pakke
Revet ost
50 g
Agurk
1 stk
Tomater
2 stk
Bladpersille
1/2 pakke
Salt
Pepper
Olje
Allergeninformasjon
Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen
Slik gjør du
Tips fra kokken:
Hvis du skal lage denne retten en annen gang smaker den kjempegodt med kjøttdeig av lam.
Sett stekeovnen på 180 grader.
Skrell søtpoteten. Kutt søtpoteten og blomkålen i små biter. Kok søtpotet- og blomkålbitene i lettsaltet vann i ca. 10 minutter.
Skrell og riv gulrøttene på et rivjern. Finhakk løken, og skrell og finhakk hvitløken.
Varm opp en stekepanne med litt olje til middels varme. Stek løken og hvitløken til løken er blank. Ha i karbonadedeigen, og stek videre i 5-6 minutter. Tilsett gulrøttene, ertene, 2 dl vann, oksebuljongen og 2 spiseskjeer tomatpuré, og la det hele småkoke i ca. 5 minutter.
Hell vannet av søtpotet- og blomkålbitene, og kjør dem til en mos med en stavmikser eller i en blender. Smak til med salt og pepper.
Fordel kjøttfyllet i en smurt ildfast form, ha over søtpotet- og blomkålmosen, og topp med osten. Stek formen i ovnen i ca. 15 minutter.
Kutt agurken og tomatene i terninger, og bland grønnsaksterningene sammen i en serveringsskål.
Finhakk bladpersillen, og strø den over retten ved servering.
Vel bekomme!