Fiskepinner med smørdampede grønnsaker, saltkokte poteter og eggesmør
Ny oppskrift
Under 35 min
9 Ingredienser
Ingredienser
2 pers
2 pers
Allergener:
- Egg
Basisvarer:
- Hvetemel
- olje
- pepper
- salt
- smør
Egg
1 stk
Gulrot
250 g
Folvapoteter
350 g
Kålrot
1 bit
Kruspersille
1 pakke
Minipurreløk
1 stk
Panering
1 pakke
Seifilet
350 g
Hvetemel
Olje
Pepper
Salt
Spisskål
0.5 stk
Smør
Allergeninformasjon
Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen
Slik gjør du
Tips fra kokken:
Bland dine yndlingskryddere inn med hvetemelet til fiskepinnene for ekstra spennende smak - her kan du slå deg løs!
Kok potetene med 2 ts salt i 20-25 minutter, eller til de er møre.
Skrell gulrøttene, og skyll minipurreløken godt i kaldt vann. Kutt gulroten, purreløken og kålroten i grove biter. Fjern stilken fra spisskålen, og kutt resten av kålen i grove biter.
Kok 1 stk egg i 8-10 minutter.
Skjær fisken i fiskepinnebiter, og krydre fiskebitene med salt og pepper.
Pisk sammen 1 stk egg i en skål, ha ca. 2 dl hvetemel i en annen skål, og ha paneringen i en tredje skål. Vend fiskebitene først i melet, deretter i egget og til slutt i paneringen.
Kok opp ca. 2 dl vann med 1-2 ss smør. Ha grønnsakene fra punkt 2 i kjelen, og damp dem under lokk i 3-4 minutter, eller til de er møre, men har litt tyggemotstand.
Varm opp en stekepanne med litt olje og litt smør til middels høy varme. Stek fiskepinnene i ca. 3 minutter på hver side, eller til de er gylne og gjennomstekte.
Hell vannet av det ferdigkokte egget. Skyll egget i kaldt vann, skrell det, og del det i grove biter. Finhakk persillen. Smelt 2 ss smør i en liten kjele, vend inn eggebitene og persillen, og smak til med salt og pepper.
Vel bekomme!