Ingredienser
2 pers
2 pers
Allergener:
- Laktose·
- Egg·
- Hvete·
- Melk·
- Selleri
Basisvarer:
- Olje
- pepper
- salt
Bolognese med kjøtt
600 g
Ferske lasagneplater
250 g
Bechamelsaus
300 g
Revet mozzarella
100 g
Hjertesalat
1 stk
Rødt eple
1 stk
Basilikumolje
15 ml
Granateplebalsamico
15 ml
Næringsberegning (per porsjon)
- Energi:
- 598 kcal
- Fett:
- 35 g
- Karbohydrater:
- 34 g
- Protein:
- 36 g
Allergeninformasjon
Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen
Slik gjør du
Tips fra kokken:
Punkt 2 kan droppes dersom du legger til 5 minutter med steketid i ovnen!
Sett stekeovnen på 225 grader. Bruk gjerne varmluftsfunksjonen om du har.
Varm opp bolognesen i en stor kjele på middels høy varme. Rør om innimellom så det ikke svir seg.
Fordel bolognesebasen, bechamelsausen og lasagneplatene lagvis i en smurt, ildfast form, og avslutt med bechamelsausen. Strø den revne mozzarellaen på toppen av lasagnen. Stek formen i ovnen i 10–15 minutter, eller til lasagnen er gjennomvarm.
Skyll salaten og eplet. Kutt salaten i grove biter, og eplet i små terninger. Bland salaten og eplet sammen i en serveringsskål, og smak til med basilikumoljen, granateplebalsamicoen, salt og pepper.
Fun fact! Eple har et høyt kostfiberinnhold som er gunstig for fordøyelsen. Det har mest vitamin C rett under skallet, så det er aller sunnest å spise det med skallet på.
Vel bekomme!