Tikka masala med kylling og kikerter servert med villris og appelsinsalat med granateple
Ny oppskrift
Under 35 min
9 Ingredienser
Ingredienser
2 pers
2 pers
Allergener:
- Cashewnøtter
Basisvarer:
- Olje
- pepper
- salt
Villrisblanding
125 g
Gul løk
1 stk
Kikerter
380 g
Skivet kyllingfilet
250 g
Tikka masala-paste
1 glass
Kokosmelk
1 liten boks
Hjertesalat
1 stk
Granateple
1 stk
Appelsin
1 stk
Allergeninformasjon
Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen
Slik gjør du
Tips fra kokken:
Smak til tikka masala-gryten med hvitløk, chili og ingefær.
Tilbered risen som anvist på pakken.
Sil laken av kikertene og skyll dem i kaldt vann. Skrell løken og kutt den i skiver.
Varm opp en stekepanne med litt olje til middels høy varme. Stek kyllingen og løken i 3-4 minutter. Tilsett halvparten av tikka masala-pasten og stek videre i ca. 2 minutter. Ha i kikertene, kokosmelken og 1 dl vann, og kok opp. La det hele småkoke i 4-5 minutter, eller til kyllingen er gjennomkokt. Smak til med salt og resten av tikka masala-pasten.
Skyll salaten i kaldt vann og riv den i biter. Kutt bunnen og toppen av granateplet, og kutt det deretter forsiktig på langs med en kniv før du brekker det i to. Ta ut granateplefrøene med fingrene. Skrell appelsinen og del kjøttet i fileter. Bland salaten sammen med appelsinen og granateplekjernene i en serveringsskål, og krydre med litt pepper.
Vel bekomme!