Svinekam i kremet appelsinsaus med fløtegratinerte poteter og brokkoli- og blomkålbuketter

Svinekam i kremet appelsinsaus med fløtegratinerte poteter og brokkoli- og blomkålbuketter

Ny oppskrift
Under 20 min
5 Ingredienser

Ingredienser

2 pers
Allergener:
  • Laktose
    ·
  • Hvete
    ·
  • Melk
    ·
  • Soya

Basisvarer:
  • Olje
  • pepper
  • salt
  • smør
Svinekam
350 g
Kremet appelsinsaus
1 pakke
(Soya, Hvete, Melk, Laktose)
Brokkoli- og blomkålbuketter
150 g
Fløtepoteter
400 g
(Melk, Laktose)
Revet mozzarella
100 g
(Melk, Laktose)
Allergeninformasjon

Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen

Slik gjør du

Tips fra kokken:

Ha litt hvitløk i stekepannen sammen med brokkolien og blomkålen for ekstra god smak!

Sett stekeovnen på 220 grader. 
 Ha fløtepotetene i en ildfast form, og topp formen med mozzarellaen. Stek formen i ovnen i 15–20 minutter, til osten er gyllen og fløtepotetene er gjennomvarme.
 Varm opp en stekepanne med litt olje til høy varme. Krydre kjøttet med salt og pepper, og stek det i 2–3 minutter på hver side, eller til det er gjennomstekt. Hell appelsinsausen over kjøttet, skru ned varmen, og la kjøttet trekke i sausen i 2–3 minutter.
 Varm opp en stekepanne med litt smør til middels høy varme. Stek brokkoli- og blomkålbukettene i 3–4 minutter, og smak til med salt og pepper.
Vel bekomme!