Ovnsbakt laks med spinatkremet tagliatelle og frisk eplesalat

Ovnsbakt laks med spinatkremet tagliatelle og frisk eplesalat

4.29 (137)
Under 20 min
9 Ingredienser

Ingredienser

2 pers
Allergener:
  • Laktose
    ·
  • Fisk
    ·
  • Hvete
    ·
  • Melk

Basisvarer:
  • Olivenolje
  • olje
  • pepper
  • salt
Pasta
200 g
(Hvete)
Purre
1 stk
Spinat
100 g
Sitron
½ stk
Kremfløte
2 dl
(Melk, Laktose)
Grønnsaksbuljong
1 pakke
Laksefilet
300 g
(Fisk)
Norsk eple
1 stk
Sitron
½ stk
Næringsberegning (per porsjon)
Energi:
1153 kcal
Fett:
68 g
Karbohydrater:
85 g
Protein:
51 g
Allergeninformasjon

Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen

Slik gjør du

Tips fra kokken:

Smak gjerne til fløte- og spinatsausen med litt dijonsennep.

Varm opp stekeovnen til 180 grader varmluft.
Tilbered ​ønsket mengde av pastaen som anvist på pakken.
Kutt purren i to på langs, og skyll den godt i kaldt vann. Kutt den hvite og lysegrønne delen av purren i tynne skiver. Skyll og tørk spinaten. Skyll sitronen, og finriv skallet (kun det gule) på et rivjern.
Legg fisken i en smurt ildfast form, og topp med sitronskallet og litt olivenolje, salt og pepper. Stek fisken midt i ovnen i 8–10 minutter. Fisken skal helst ha en mørk rosa kjerne. 
Varm opp en stekepanne til middels høy varme, og ha i litt olje. Stek purren i 2–3 minutter, til den er blank. Tilsett fløten, og kok opp. Ha i grønnsaksbuljongen og spinaten, og la det hele småkoke i omtrent 2 minutter. Vend inn den ferdigkokte pastaen, og smak til med salt, pepper og saften fra den halve sitronen.
 Skyll og kutt eplet i tynne skiver. Bland sammen epleskivene og saften fra resten av sitronen i en serveringsskål.
Vel bekomme!