Fiskeboller i hvit saus med kokte poteter, råkostsalat og sprøstekt pepperoni
Ny oppskrift
Under 20 min
6 Ingredienser
Ingredienser
4 pers
4 pers
Allergener:
- Laktose·
- Fisk·
- Melk
Basisvarer:
- Sukker
Gulrøtter
400 g
Grønt eple
1 stk
Sitron
1 stk
Småpoteter
600 g
Fiskeboller i hvit saus
1300 g
Pepperoni
100 g
Allergeninformasjon
Allergener er ment som veiledende informasjon og tar utgangspunkt i ingrediensene og ikke «spor av». Du må selv sjekke innholdet på varene du mottar i matkassen
Slik gjør du
Tips fra kokken:
Smak til den hvite sausen med litt karri!
Kok potetene i 18–20 minutter, eller til de er gjennomkokte.
Skrell gulrøttene og riv dem og eplet på et rivjern. Ha råkosten i en serveringsskål, bland inn 1 ts sukker og smak til med saften fra halve sitronen.
Ha fiskebollene og den hvite sausen i en kjele, og varm det hele opp under lokk på middels varme. La fiskebollene småkoke under omrøring i 8–10 minutter, eller til de er gjennomvarme.
Skjær pepperoniskivene i strimler. Varm opp en tørr stekepanne til middels høy varme, og stek pepperoniskivene i 4–5 minutter, til de er gylne og sprø.
Kutt resten av sitronen i båter og server sitronbåtene til retten.
Fun fact! Roald Amundsen provianterte med fiskeboller på polekspedisjonen til Nordøstpassasjen mellom 1918 og 1924.
Vel bekomme!